Çeşme’nin Mavi Durağı: Rooms Beach

Çeşme Boyalık’ta temiz hava ve kaliteli hizmetin masmavi bir denizle buluştuğu noktada bulunan Rooms Beach; son yıllarda Çeşme’nin parlayan plajları arasındaydı. Günün ilk saatlerinden itibaren dolmaya başlayan Rooms Beach, zor ve sürdürülebilir kriterleri yerine getirerek Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Çeşme’de bulunan mavi bayraklı 18 işletmeden birisi olan Rooms Beach, hızlı ve kaliteli yükselişini de tescillemiş oldu.

Seyahat dergilerinin, gezgin bloglarının, kent-yaşam sitelerinin “İzmir’de görülmesi gereken plajlar” listesine de giren Rooms Beach, misafirlerine sunduğu konforla yeni yaz sezonuna da damgasını vurmaya hazır. Günün ilk saatleriyle birlikte dolmaya başlayan plaja, sadece Çeşme ve İzmir kent merkezi sakinleri değil, bölgede konaklayan turistler de yoğun ilgi gösterirken; su sporları parkuru, çocuklar için atölyeler, yetişkinler için yoga ve nefes terapileri, dans atölyeleri, özel müzik dinletileri gibi farklı etkinlikler de organize ediliyor.

Plajın mavi bayrak almaya hak kazanmasıyla ilgili görüşlerini aldığımız Rooms Hotels & Beach Yöneticisi F.Mert Gönül şunları söyledi. “Çeşme’de 18 mavi bayrak ödüllü numune noktası bulunmakta. Dünyanın 50 ülkesinde uygulanan Mavi Bayrak Programı, turizm sektöründe plaj ve marinalara verilen çok önemli uluslararası bir çevre ödülüdür. Mavi Bayrak, deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine verilen önemi, plaj veya marinaların hijyenini ve güvenilirliğini uluslararası anlamda teyit ediyor. Küresel pandemi yaşadığımız bu dönemde mavi bayrak uygulaması, yerli ve yabancı turistler için çok önemli bir turizm iletişim niteliği taşıyor. Çünkü bir plajın Mavi Bayrak alması için çok sayıda kriteri başarıyla karşılamış olması gerekiyor. Bu nedenle kentlerde özel çalışmalar yapılıyor, kanalizasyon ve arıtma tesislerinin olanakları iyileştiriliyor, karadan denize ulaşan her türlü kirli akıntı ve denizden kıyıya vuran kirliliklere engel olmak için kapsamlı çalışmalar yürütülüyor. Biz de bu anlamlı ve özel bayrağı gönderimize çekebildiğimiz için çok gururlu ve mutluyuz. Mavi bayrakları hep bizim denizlerimiz kazansın. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir, bu ülkeyi kalkındıracak şey Çeşme’yi, İzmir’i, Türkiye’yi aydınlatan şey kaliteli turizm anlayışıdır”

http://www.mavibayrak.org.tr/tr/plajlistesi.aspx?il_refno=35